You are currently viewing Co to jest Low-Code Automation?
Co to jest Low-Code Automation?

Co to jest Low-Code Automation?

Co to jest Low-Code Automation?

Low-Code Automation odnosi się do oprogramowania, które pozwala zespołom biznesowym tworzyć i automatyzować swoje procesy i przepływy pracy bez umiejętności ani doświadczenia w programowaniu. Zamiast tego używają one wizualnego interfejsu do wprowadzania zmian i dostępu do funkcji. W rezultacie Low-Code Automation przyspiesza cykle rozwoju i przyspiesza skalowalność.

Termin „Low-Code Automation” może być używany wymiennie z „low-code process automation”, „low-code workflow automation” i „low-code business process automation (BPA) solutions”.

Dlaczego używać Low-Code Automation?

Low-Code Automation ułatwia automatyzację i optymalizację procesów i przepływów pracy. Ten stopień dostępności sprawia, że jest idealny do szybkiego skalowania procesów i umożliwia zespołom biznesowym bardziej współpracującą rolę w rozwiązywaniu problemów i planowaniu strategicznym.

Oprogramowanie Low-Code Automation uzupełnia również istniejące stosy poprzez rozszerzanie systemów, aplikacji i baz danych. Pomaga to rozwiązać problemy z izolacją danych i poprawia doświadczenia użytkowników dla pracowników i klientów. Low-Code Automation można również używać do standaryzacji procesów, funkcji, która ułatwia kontrolę, modyfikację i zabezpieczanie procesów w całym przedsiębiorstwie.

Oprócz automatyzacji przepływów pracy, oprogramowanie Low-Code Automation zwykle zawiera funkcje zarządzania procesami, takie jak:

  • Wizualizacja procesu
  • Orkiestracja procesu
  • Generowanie dokumentów
  • Formularze i portale
  • Przepływy zatwierdzeń
  • Zarządzanie wnioskami
  • Monitorowanie i raportowanie

Low-Code vs. no-code automation

Low-Code Automation jest czasami używane wymiennie z terminem no-code automation. Różnica między Low-Code a no-code jest subtelna, głównie kwestia semantyki, i naprawdę sprowadza się do perspektywy użytkownika.

Low-Code Automation Software Low-Code Automation minimalizuje ilość kodowania wymaganego do automatyzacji procesu lub przepływu pracy. Zespoły biznesowe używają wizualnego interfejsu do budowy przepływów pracy i tworzenia automatyzacji na własną rękę, zamiast polegać na programiście lub zespole IT do tworzenia lub wprowadzania każdej zmiany.

W rezultacie oprogramowanie wymaga mniej ogólnego kodu niż rozwiązanie wewnętrzne tworzone od podstaw. Oprogramowanie Low-Code pozwala również na szybsze skalowanie i zwykle kosztuje mniej niż opcje wewnętrzne lub głęboka konfiguracja składnika dziedzictwa.

No-Code Automation Software Nie ma czegoś takiego jak oprogramowanie, które nie wymaga kodowania od nikogo. W pewnym momencie każdy rodzaj oprogramowania wymaga pewnego kodowania w celu zarządzania bezpieczeństwem, integracjami lub aktualizacjami.

Jednak z perspektywy użytkownika biznesowego istnieją opcje automatyzacji, które nie wymagają umiejętności kodowania do użycia. To jest to, co oznacza, gdy oprogramowanie jest określane jako „no-code automation”. Użytkownicy końcowi mogą uzyskiwać dostęp do funkcji i tworzyć swoje automatyzacje bez konieczności pisania kodu.

Low-Code vs. no-code: Werdykt Zarówno Low-Code, jak i no-code odnoszą się do tej samej kategorii oprogramowania do automatyzacji. No-code po prostu podkreśla fakt, że członkowie zespołu biznesowego nie potrzebują doświadczenia w kodowaniu, aby z niego korzystać.

Low-Code jest bardziej precyzyjnym terminem, ponieważ uznaje, że nawet gdy oprogramowanie nie wymaga doświadczenia w kodowaniu od użytkowników biznesowych, może wymagać pewnego wsparcia kodowania od zespołu IT, niezależnie od tego, jak ograniczone by ono nie było.

Dlaczego firmy potrzebują oprogramowania Low-Code Automation?

Low-Code Automation pomaga firmom zwiększyć swoją zwinność i wydajność, umożliwiając zespołom biznesowym i realokacji kluczowych zasobów IT w kierunku wyższych priorytetów. Inne korzyści to:

  • Zwinność biznesowa
  • Standaryzacja procesów
  • Bliższa współpraca
  • Rozszerzalność stosu

Przykłady Low-Code Automation

Low-Code Automation jest wysoce dostosowywalny i można go używać do rozwiązywania różnych problemów z istniejącymi procesami. Na przykład:

  • Szybka automatyzacja manualnego procesu.
  • Rozwiązanie sztywności procesu w istniejącym stosie.
  • Standaryzacja procesów w całym przedsiębiorstwie.

Wspólne przypadki użycia

Zarządzanie wnioskami, procesy przyjmowania, wspieranie BPM, finanse, sprzedaż, zasoby ludzkie.

Wyzwania związane z przyjęciem Low-Code Automation

Low-Code Automation staje się coraz bardziej popularny z każdym rokiem, ale wciąż jest to nowsza kategoria oprogramowania. Chociaż Low-Code Automation jest ewolucją oprogramowania do zarządzania procesami biznesowymi (BPM), niektóre zespoły mogą być niechętne przyjęciu Low-Code, dopóki nie dowiedzą się o nim więcej.

Przyszłość Low-Code Process Automation

Gartner przewiduje szybki rozwój platform rozwoju Low-Code do tego stopnia, że do 2025 roku 70% nowych aplikacji zostanie opracowanych przy użyciu Low-Code. Obecnie 58% systemów dziedzictwa zostało przekształconych lub zastąpionych aplikacjami Low-Code.

Dodaj komentarz